قالب وردپرس
خانه / پرورش گل و گیاه / آموزش کاشت لیمو ترش در خانه و پرورش آن

آموزش کاشت لیمو ترش در خانه و پرورش آن

مراحل مختلفی برای کاشتن لیمو ترش وجود دارد که می توانید با مطالعه این مراحل و آشنایی با نحوه کاشت لیمو ترش این محصول را در گلدان منزل خودتان پرورش دهید و از این کار نهایت لذت را ببرید. همانطور که می دانید برای کاشت هر محصول باید به یک سری از نکات در نحوه کاشت و نگهداری از آن توجه کنید تا در نهایت بتوانید از محصولی با کیفیت استفاده کنید.

 پرورش لیمو ترش

روش کاشت لیمو ترش در گلدان

اولین مرحله در کاشت درخت لیمو ترش آماده کردن دانه لیمو ترش برای کاشت است در این مرحله باید دانه لیمو ترش را به مدت زمان ۴۸ ساعد درون آب گرم قرار دهید. برای این کار بهتر است تا از دانه های درشت تر استفاده کنید.

بعد از اینکه دانه ها را از آب در آوردید باید با استفاده از دستمال کاغذی پوست دانه ها را از آنها جدا کنید. در مراحل بعدی می توانید خاک گلدان را برای کاست لیمو ترش آماده کنید که نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

 

خاک مناسب برای انجام این کار ترکیبی از پیت ماس، پوکه صنعتی و پرلیت است. ابتدا باید گلدان را گر از خاک نید و دانه ها را در سطح بالایی خاک قرار دهید و با کمک دست آن را کمی به داخل خاک فشار دهید و به مقدار کمی بر روی آن خاک بریزید و در نهایت عمل آب پاشی را انجام دهید.

مراحل کاشت لیمو ترش

در مرحله بعدی از انجام این کار باید سطح گلدان را با استفاده از پلاستیک بپوشانید و آن را در محیطی گرم قرار دهید. باید به مدت دو هفته به گلدان استراحت دهید تا در این مدت زمان دانه های لیمو ترش شروع به جوانه زدن کنند.

 

بعد از اینکه متوجه جوانه زدن دانه ها شدید باید پلاستیک را از روی گلدان برداشته و اجازه دهید تا با رسیدن اکشیژن به گیاه موجب رشد بهتر آن شوید. در طول روز باید این گیاه را به مدت ۵ ساعت در مقابل نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید تا مواد لازم را از نور خورشید جذب کند.

کاشتن لیمو ترش خانگی

دمای مناسب و در نظر گرفته شده برای محیطی که گلدان حاوی گیاه لیمو ترش را قرار خواهید  داد باید بین ۱۸ تا ۲۸ درجه سانتی گراد باشد. بنابراین باید این گلدان را در محیطی با درجه حرارت نسبتا گرم قرار دهید.

همانطور که مطالعه کردید بهترین روش برای کاشت لیمو ترش استفاده از کاشت دانه است که مناسب ترین راهکار است.

از نکات مراقبتی که برای رشد این گیاه باید به آن توجه کنید بررسی میزان درجه حرارت محیط، رطوبت کافی و میزان نور خورشید است که در رشد آن موثر خواهد بود.

The post آموزش کاشت لیمو ترش در خانه و پرورش آن appeared first on آرگا.

********جهت دانلود و مشاهده لینک اصلی مطلب کلیک کنید ******
Author: سمیه نیک فرجام

Powered by WPeMatico

درباره ی lovelysms

همچنین ببینید

آشنایی با تاریخچه زبان فارسی و تغییرات آن در گذر زمان

تاریخچه زبان فارسی در ایران تا هفتصد سال قبل از میلاد مسیح روشن است و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *